Det ble lokale vinnere i den lange løypa (12 kilometer) der Øystein Mørk og Silje Bæra Hørthe gikk til topps.

Mørk snuste på løyperekorden i herreklassen da han kom inn på solide 39.30, mens Bæra Hørthe ikke uventet var en en egen klasse. Tiden 45.26 hadde holdt til en imponerende fjereplass blant samtlige herrer.

Mer om løpet i neste utgave av papiravisen.

Resultater
6 kilometer
Jenter 12-13 år
1. Amanda Solberg Sylling IF 26,36
2. Emilie Solberg Sylling IF 27,26
3. Helena Treffen Sjåstad / V. Lier 36,36
3. Liv Menne Sjåstad / V. Lier 36,36
Jenter 14-15 år
1. Hanne Ulvund Sylling IF 22,28
Jenter 16-19 år
1. Sandra Hannevig Pettersen Sturla 22,14
Kvinner 20-29
1. Mari Mile Helgesen - 22,47
Kvinner 30-39 år
 1. Kristine Svang Drammen Yard BIL 27,51
Kvinner 40-49 år
1. Lene Hannevig - 27,48
2. Trine Berge-Johansen - 29,47
 Gutter 10-11 år
1. Petter Fuglerud Ask Lier IL 24,21
2. Jørgen Sveaas Sjåstad / V. Lier 24,58
3. Jesper Fuglerud Sylling IF 26,23
Gutter 12-13 år
1. Ådne Karlsen Bekkestad Eiker Kvikk 20,32
2. Kristoffer Fuglerud Ask Lier IL 22,56
3. Marius Tronslien Sylling IF 23,46
3. John Rasmus Swang Sylling IF 23,46
5. Adrian F. Reksten Sylling IF 26,04
Gutter 14-15 år
1. Jonas Haugen - 27,44
Gutter 16-19 år
1. Finn Olav Ulvund Sylling IF 19,42
Menn 20-29 år
1. Hans Jørgen Gurandsrud Sylling IF 21,54
Menn 30-39 år
1. Anders Trygg - 18,09
2. Rune Karlsen - 27,09
Menn 40-49 år
1. Tore Hansen 21,55
2. Arve Markussen Sylling IF 21,56
3. Odd Arne Vangen Sylling IF 22,24
Menn 60-64 år
1. Arne Kristian Røren Eiker Kvikk 31,07
Menn 65-69 år
1. Harald Johansen Holmestrand 27,08
 

12 kilometer
Jenter 14-15 år

1. Stine Frossdal Sylling IF 72,55
Jenter 16-19 år
1. Sigrid Moen Sturla 57,39
1. Astrid Moen Lier IL 57,39
Kvinner 20-29 år
1. Silje Bæra Hørthe Modum 45,26
2. Iselin Bekken Sylling IF 62,40
Kvinner 30-39 år
1. Henriette Sand Milsluker'n 51,19
2. Marta Kukuc SK Vidar 61,52
3. Synnøve Stang Lund Sylling skole 62,47
Kvinner 40-49 år
1. Siri Størmer SK Vidar 46,18
2. Anita Brenna Modum 52,07
3. Heidi Morke Svelvik 53,36
4. Margrethe Havre Berger IL 56,32
Kvinner 50-54 år
1. Wenche Sand Hansen Gilde 56,38
Kvinner 55-59 år
1. Solfrid Kvemo Sylling IF 71,25
Gutter16-19 år
1. Haakon Koi Sjåstad / V. Lier 50,19
Menn 20-29 år
1. Jan Vidar Avdal - 48,12
2. Emil Moen Ditt Tempo 52,48
3. Joachim Abelseth Ditt Tempo 54,56
4. Simen Kjeldsen Aron Skiklubb 61,38
Menn 30-39 år
1. Øystein Mørk Bøler IF 39,30
2. Tore Sand Hansen BK Triathlon 45,05
3. Kjetil Green Konnerud 49,41
4. Hans Petter Økern Team ULL 51,10
5. Øyvind Ebbestad Liungen 55,43
6.  Hans Petter Fuglerud Lier IL 58,12

Menn 40-49 år
1. Kristian Qvenild Kongsberg 42,58
2. Dag Bern Liungen 47,07
3. Sten Oluf Horn Sylling IF 49,26
4. Tor Treffen Sjåstad / V. Lier 50,29
5. Anders Moen Ditt Tempo 51,03
6. Jon Arne Fossen Sjåstad / V. Lier 52,04
7. Rune Hennum Ditt Tempo 53,31
8. Atle Lunn Mjøndalen 53,59
9. Hendrik Stang Lund CKF Frukten 56,19
10. Ole Kristian Brastad Bøler IF 57,46
Menn 50-54 år
1. Øyvind Kristian Kjørmo Mjøndalen 51,12
2. Espen Larsen Ditt Tempo 53,27
3. Asle Sjørbotten Vi-tar-i 58,15
4. Trond Bekken Drammen Brannvesen BIL 62,41
Menn 55-59 år
1. Arne Skretteberg Modum 49,18
2. Ole Bjørn Braathen Sjåstad / V. Lier 49,55
3. Vidar Avdal Mjøndalen 53,15

I tillegg til barneløpet var det 25 som fullførte uten tidtaking i trimklassen.