(Drammens Tidende)

LIER: Utrykningspolitiet (UP) stilte seg tirsdag opp på Husebysletta først, Øvre Eikervei dernest så Jarlsbergveien.

Fra klokken 08.33 gjennomførte de en laserkontroll i 60-sonen på førstnevnte sted.

For fem sjåfører som passerte kontrollen ble det en dyr kjøretur. Alle kunne først kjøre videre etter å ha fått et forenklet forelegg.

Den høyeste hastigheten som ble målt var 79 km/t.

Fra klokken 09.55 var UP på plass i Øvre Eiker vei. I 50-sonen målte de her fire sjåfører som overskred fartsgrensen, og som alle ble bøtelagt.

Den høyeste hastigheten som ble målt her var 62 km/t.

I samme tidsrom var politiet på plass på Jarlsbergveien i Skoger. Dette skulle bli den mest innbringende kontrollen av dem alle, sett fra politiets side.

For her ble hele 12 sjåfører vinket til side etter å ha kjørt for fort i 40-sonen. Alle slapp unna med bøter, og den høyeste hastigheten som ble målt var 64 km/t.